poviedky Poviedky
 
recenzie  Recenzie

lienky Fantastický život

recenzie fantasticky poviedky

Istrocon 2012

Máme fantáziu. Častokrát bujnejšiu ako naše okolie dokáže pochopiť. Čítame. Hráme. Sledujeme. Občas aj píšeme či kreslíme. Sme fani. A fani potrebujú cony.

Preto sme sa vo štvrtý septembrový víkend vybrali do bratislavského Istropolisu. Čakal tam na nás putovný Parcon, staronový Istrocon i bláznivý Comics Salón. A tisíce a tisíce ďalších fanov, aby nás pri duši mohol hriať pocit, ktorý sa v bežnom svete tak ľahko vytráca: Že nie sme sami. A nikdy sme neboli.

***

Dúfam, že som vás týmito pár riadkami potešila, lebo ja sama sa z príslušnosti k sociálnej skupine fanúšikov menšinových žánrov teším veľmi! A Istrocon som si veľmi užila, hoci som sa po ňom nezmohla ani na poriadnu reportáž... Ale! Spolufanka Riddick, ktorá má tento skvelý blog s mnohými skvelými článkami: http://riddicksrealm.blogspot.sk/ ma inšpirovala k tvorbe rozhodne zábavnejšej ako suchý text: fotkovtipy! (teraz tomu hovoríme "meme", ale pri súčasnej rýchlosti internetového sveta je dosť možné, že o dva roky si budeme už len hmlisto spomínať, čo to meme vlastne bolo, preto som si vymyslela vlastný názov, aby sme z toho všetci boli ešte oveľa viac zmätení)

A tu už máme spomínané veľdiela:

Prvý fotkovtip je z krstu antológie Čas hrdinov (Aha, áno, na Istrocone sa tiež krstila kniha, v ktorej mám poviedku!) a celkom pekne vyjadruje môj vrúcny vzťah k alkoholu:

Číslo dva sa vzťahuje k prednáške Petry Neomilnerovej. Najprv som váhala, či mám vôbec ísť, lebo po minulom Fénixcone som si sľúbila, že už nechcem ani páchnuť na žiadnu z Petriných prednášok. Nakoniec som išla, celkom úprimne, preto, lebo nebol žiadny lepší program. A skvele som sa bavila! (Momochodom: vyzývam vás, aby ste si bližšie všimli projektovaný obrázok)

Nakoniec tu máme chuťovku. Istrocon navštívil aj jeden skvelý Japonec, Mitsuhisa Ishikawa zo štúdia Production I.G. Rozhovoril sa o scenároch, slovo dalo slovo, a ako to dopadlo, môžete vidieť dole. A ak chcete celý príbeh, tu si to môžete prečítať z prvej ruky.

Ak vám nestačilo a chcete sa pozrieť na fotkovtipy, ktoré vytvorila Riddick, nájdete ich tu.

(Fotky sú väčšinou moje, ale jednu - tú s najkrajšími farbami - som si požičala od Janka Žižku, skvelého conového fotografa.)

recenzie fantasticky poviedky