Kto som

      Som nenapraviteľný introvert, usmievavý melancholik a nevyliečiteľný čokoholik. Som blíženci (podľa slnka), zajačik (podľa Číňanov), jeleň (podľa Indiánov) a jaseň (podľa druidov), ale hlavne som človek, ktorý vôbec neverí horoskopom. Som tiež zamestnankyňa marketingovej agentúry a vo voľnom čase sa snažím byť spisovateľkou.Soňa Lantajová

      O tom, že budem spisovateľkou, som sa rozhodla ešte skôr, ako som vedela písať – hoci som vtedy ani len netušila, čo to obnáša. V tom čase som sa totiž dozvedela, že keď je človek spisovateľom, môže popri tom vykonávať aj iné zamestnanie. Mať jedno zamestnanie naraz sa mi ako škôlkarke zrejme zdalo príliš zväzujúce.
      Keď som bola staršia, začali sa v mojej hlave usádzať nápady, ktoré som odtiaľ dokázala vyhnať jedine tak, že som ich dala na papier (tzn. do počítača, ale „na papier“ znie poetickejšie). Takže som vlastne začala písať v záujme zachovania si dobrých známok – keď som totiž mala v hlave poviedky, nezostávalo tam dosť miesta na fyziku.
      Písala som a píšem väčšinou fantasy. Dokonca som si prednedávnom s hrôzou uvedomila, že aj moje kratučké detské poviedočky boli fantasy. Je to zrejme zapríčinené faktom, že som vždy milovala rozprávky. A fantasy je podľa mňa žánrom starších ľudí (starších ako 9 rokov), ktorí chcú od rozprávok čosi viac – logiku, spletitý dej a dospelejší pohľad.


Fantazia Brloh